این سرنخ های عاشقانه میگه که یکی شمارو دوست داره!

این سرنخ های عاشقانه میگه که یکی شمارو دوست داره!

در این پست به موضوع این سرنخ های عاشقانه میگه که یکی شمارو دوست داره! خواهیم پرداخت.

می تونی تو این زمینه از ما مشاوره بگیری:

سرنخ‌هایی برای اینکه بدانید کسی شما را دوست دارد

خیلی از آدم‌ها احساسات شان را مستقیماً بیان نمی‌کنند و با زبان بی زبانی، با زبان بدن این کار را می‌کنند. پیدا کردن سرنخ‌های عاشقانه شاید به اندازه خواندن یک کتاب به زبانی غیر زبان مادری دشوار باشد؛ در این جا ۱۵ شگرد روانشاختی ساده‌ای را نشان تان می‌دهیم که بفهمید کسی واقعاً شما را دوست دارد یا خیر.

گاهی رفتار آدم‌ها رساتر و بلندتر از واژه‌ها حرف می‌زند و افراد بدون اینکه متوجه شوند، احساسات خود را آشکار می‌کنند.

رمزگشایی از رمز و راز‌های علاقه عاشقانه می‌تواند به اندازه خواندن یک کتاب به زبانی غیر از زبان مادری دشوار باشد. چه طور می‌توانیم بفهمیم کسی ما را دوست دارد یا خیر.

همه آدم‌ها احساسات خود را مستقیماً بیان نمی‌کنند. خیلی‌ها با ارتباطات غیر کلامی، زبان بدن و نوع نگاه شان به ما می‌فهمانند که به ما علاقه دارند. بنابراین، هنگامی که می‌خواهید تشخیص دهید که آیا فردی به شما علاقه‌مند است، یا نه، لازم است به زبان بدنش توجه کنید.

در این متن شگرد‌های روان‌شناختی ساده‌ای را نشان تان می‌دهیم که به شما کمک می‌کنند بفهمید کسی شما را دوست دارد یا خیر.

بیایید سرراست برویم سر اصل مطلب و این شگرد‌ها را کشف کنیم:

۱آیا به چشم‌های شما نگاه می‌کند؟

برای برخی از افراد، نگاه کردن مستقیم به چشمان دیگران، حاکی از علاقه شان است، این در حالی است که چشم‌ها و نگاه، گاهی پیش از کلام علاقه کسی به شما را لو می‌دهند. با این حال، برخی ممکن است از تماس چشمی به دلیل کمرویی اجتناب کنند یا ممکن است نتوانند بیش از چند ثانیه به چشمان شما نگاه کنند.

چه با یک نگاه خیره روبرو شوید، چه با نگاهی که مدام از شما گرفته شود، هر دو حالت می‌تواند نشان دهنده علاقه کسی به شما باشد. بنابراین، حواس تان به چشم‌ها و نگاه‌ها باشد، زیرا این یکی از اصلی‌ترین ترفند‌های روان‌شناختی است که بدانید کسی شما را دوست دارد یا خیر.

۲آیا شوخی‌ها یا بامزگی‌های شما او را می‌خنداند؟

بیایید صادق باشیم، هر شوخی و بامزه گی که می‌کنید مطئناً خیلی خنده دار یا با نمک نیست. ممکن است گاهی یک لطیف به نظر خودمان خیلی خنده دار باشد، اما بیش از لبخندی نصیب مان نشود؛ بنابراین اگر دیدید شخصی حتی به ساده‌ترین و بی مزه‌ترین شوخی‌های شما با اغراق می‌خندد، و احساس سر خوشی می‌کند، مطمئن باشید که چیزی فراتر از خنده‌دار دیدن حس شوخ طبعی شما او را برمی انگیزد و این نشانه‌ای دال بر علاقه او به شماست.

۳آیا وقتی آن شخص کنار شماست، دستپاچه و مضطرب می‌شود؟

وقتی برانید بدانید کسی شما را دوست دارد یا نه، به او که نزدیک می‌شوید، به رفتار و واکنش هایش دقت کنید. آیا راحت و بی تفاوت است یا متوجه می‌شوید کمی خودش را گم می‌کند و مضطرب می‌شود.

وقتی شما در جایی ظاهر می‌شوید که او هم هست آیا ناگهان بی قراری نشان می‌دهد؟ حرکات ناشیانه انجام می‌دهد؟ کمی عصبی به نظر می‌رسد؟ این‌ها همه نشانه این است که می‌کوشد بر شما تاثیر مثبتی بگذارد.

سرنخ‌های عاشقانه: ۱۵ شگرد روانشناختی ساده برای اینکه بدانید کسی شما را دوست دارد یا خیر (سواد زندگی)

۴آیا مردمک چشم هایش با دیدن شما گشاد می‌شود؟

گشاد شدن مردمک یک پاسخ فیزیولوژیکی خودکار است که با احساسات و برانگیختگی مرتبط است. بر اساس تحقیقات منتشر شده در ژورنال Social Cognitive and Affective Neuroscience زمانی که ما از کسی یا چیزی خوشمان می‌آید، مردمک‌های ما گشاد می‌شوند. این جزئیات کوچک می‌تواند بیشتر از آنچه تصور می‌کنید معنی داشته باشند.

۵آیا از هیچ بهانه‌ای برای برقراری تماس فیزیکی با شما دریغ نمی‌کند؟

اگر کسی به هر دلیلی تماس فیزیکی هر چند کوتاهی با شما برقرار کند، مثلا دست به مو‌های شما بزند و بگوید: ” ببخشید، یه چیزی انگار روی سرت بود، برش داشتم”؛ یا وقتی کنار شما راه می‌رود یک آن کوتاه دست شما را بگیرد، یا بازوی شما را لمس کند. یک لمس ساده ناگهانی ممکن است نشانه آن باشد که به شما علاقه دارد.

هنگامی که تماس فیزیکی رایج‌تر می‌شود، این نشان می‌دهد که نزدیکی فقط یک تصادف نیست، بلکه چیزی است که شخص فعالانه به دنبال اش است.

توجه داشته باشید از کسی حرف می‌زنیم که آشنای شماست، زمینه‌ای از اعتماد وجود دارد، و در پی این لمس ناگهانی احساس تجاوز به حریم شما بهتان دست نمی‌دهد. این حرکات بسیار آنی و در بستر رابطه معنا پیدا می‌کنند.

۶آیا موقع ایستادن در جمعی که شما هم هستید، جهت پاهایش به سمت شماست؟

جالب است بدانید پا‌ها مانند فلش‌های جهت نمایی عمل می‌کنند که روشن کننده علاقه یا عدم علاقه کسی به شما هستند. بنابراین، به جهت پا‌های فرد دقت کنید، آن‌ها یکی از نشانه‌های روانشناختی ارزشمندی اند که کمک می‌کنند بدانید کسی شما را دوست دارد یا خیر.

علاوه بر این، اگر متوجه شدید که تمام بدن کسی در حال ایستادن جوری به سمت شما مایل شده که انگار به حریم شخصی شما وارد شده است، بدانید این فرد جذب شما شده است.

۷آیا می‌کوشد زمانی را با شما تنها بگذراند؟

وقتی در جلسه‌ای با دوستان خود هستید، اما دراین میان کسی به شما پیشنهاد می‌دهد که اندکی با او قدمی بزنید؛ این پیشنهاد نشان دهنده توجه آن فرد به شماست.

این نوع موقعیت‌ها نشان می‌دهند که شخص نه تنها برای شرکت شما در یک گروه ارزش قائل است، بلکه به دنبال لحظات صمیمی‌تری است که در آن توجه، منحصراً روی شما دو نفر متمرکز باشد.

 ۸آیا شما را در برنامه‌های آینده خود قرار می‌دهد؟

صحبت کردن در مورد رویداد‌های آینده و اطمینان از اینکه شما هم در آن تصویر آتی حضور دارید، نشانگر این است که این فرد شما را فقط اکنون نمی‌بیند، بلکه امیدوار است با او ارتباط برقرار کنید و در زندگی آینده اش حضور داشته باشید.

در اینجا چیزی بیش از برنامه ریزی برای آینده، یعنی میل واقعی برای داشتن شما در زندگی مطرح است.

۹آیا علاقه دارد درمورد داستان زندگی شما و خودتان بیشتر بداند؟

اگر می‌بینید که شخصی فراتر از گفتگو‌های سطحی به دنبال دانستن جزئیات بیشتری از زندگی شماست، یعنی که می‌خواهد شما را عمیقاً بشناسد. اگر از شما درباره گذشته، دوران کودکی یا رویا‌های تان می‌پرسد، یعنی که علاقه‌مند است بیشتر از آنچه شما از خودتان می‌گویید، بداند.

۱۰یا از زندگی شخصی و مسائل خصوصی اش چیزی به شما می‌گوید؟

همه حاضر نیستند در‌های زندگی خود را باز کنند و اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارند. اگر کسی این کار را می‌کند، به احتمال زیاد به شما علاقه‌مند است یا شما را دوست دارد، زیرا می‌خواهد جنبه انسانی‌تر خود را به شما نشان دهد.

به اشتراک گذاشتن تجربیات، حکایات، یا حتی آن گوشه‌های خصوصی تری که کسی از آن‌ها اطلاعی ندارد، با شما، نشانه این است که شما در دایره اعتماد آن شخص قرار دارید.

وقتی کسی در حضور شما دائم لباس هایش را صاف می‌کند، یا دست به موهایش می‌کشد و آن‌ها را مرتب می‌کند، یعنی که می‌خواهد پیش شما مرتب باشد و از این بابت بی قرار است. این شاید گاهی ختی خود را به صورت یک تیک عصبی نشان دهد.

۱۲آیا شما آغازگر گفتگو با او بودید یا او ابتکار عمل را به دست گرفته است؟

مهم است که اگر کسی به شما علاقه دارد به خودش این جرأت و جسارت را بدهد که آغاز گر شروع رابطه باشد. با یک چیام یا صحبت یا … اگر متوجه شدید که شخص اولین گام را برای شروع مکالمه برداشته است، چه حضوری و چه از طریق رسانه‌های اجتماعی، بدانید که احتمالاً علاقه واقعی دارد و مایل به ارتباط با شماست.

۱۳آیا با زبان تمثیل و شعر و نوعی ابهام با شما حرف می‌زند؟

اگر مکالمه بین شما به یک زمین بازی ظریف تبدیل شود، پر از معانی یا کنایه‌های دوگانه، شاید این یک تاکتیک اغوا کننده باشد، به این معنی که شخص به دنبال این است که واکنش شما را بیازماید.

علاوه بر این، اگر پیام‌های متنی آن‌ها بیشتر به صورت سیلی از ایموجی‌ها یا برچسب‌ها باشد که هر کدام معنی خاصی دارند، شخص برآن است تا به پاسخ شما پی ببرد و خیلی دست به عصا با شما ارتباط بگیرد.

۱۴آیا موقع صحبت به دهان شما نگاه می‌کنند؟

این جزئیات ارتباط غیرکلامی را از دست ندهید. آیا وقتی صحبت می‌کنید نگاه اش گاهی معطوف به دهان شماست؟ اگر چنین باشد نشانه این است که به چیزی غیر از کلماتی که رد و بدل می‌کنید هم فکر می‌کند.

۱۵آیا رفتارش با شما متفاوت از دیگران است؟

اگر متوجه شدید که چیزی منحصر به فرد یا متفاوت در نحوه رفتار شخصی با شما وجود دارد، بدانید که حضور شما ممکن است تأثیر ویژه‌ای بر آن شخص داشته باشد. مثلا وقتی با شما صحبت می‌کند صدایش تغییر می‌کند، یا وقتی شما وارد می‌شوید وضعیت بدن اش تغییر می‌کند.

این ممکن است نشان دهد که رابطه اش با شما فراتر از سطحی نگری است و بر آن است که بعد واقعی تری به خود بگیرد.

به طور خلاصه، رمزگشایی نشانه‌های علاقه عاشقانه نباید خیلی پیچیده باشد. سرنخ‌هایی مانند تماس چشمی، خنده مشترک، و تمایل به دانستن بیشتر در مورد زندگی خود، ترفند‌های روانشناختی هستند که احساسات دیگران را روشن می‌کنند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که این علائم باید به طور کلی تفسیر شوند، زیرا هر فرد منحصر به فرد است. فقط به نشانه‌ها به صورت مجزا نگاه نکنید: زمینه کلی را در نظر بگیرید و آگاه باشید که تفسیر ممکن است متفاوت باشد. در نهایت، اگر عدم اطمینان ادامه یافت، یک قدم جلوتر بروید و مستقیماً بپرسید.

می تونی تو این زمینه از ما مشاوره بگیری:

با یک کلیک مشاوره بگیرید. 

یک پاسخ

  1. سلام ممنونم از مطالب زیباتون. ولی گاهی اوقات وقتی شخصی زیاد در مورد گذشته و زندگی شخصی خودش صحبت میکنه حتما دلیل بر دوست داشتن ما نیست. گاهی برعکس نشونه اینه که اون شخص فقط دنبال گوش شنوایی برای درد دل بوده. یا بدتر از این، اینکه قبلا کسی تو زندگیش بوده که دائم در موردش با گله و شکایت حرف میزنه و دلیلش اینه که هنوز به اون شخص قبلی فکر میکنه و شخص جدید رو صرفا برای فراموشی عشق قبلیش در نظر داره. که متاسفانه این گاهی درست معنا نمیشه و بعد از مدتی چنین رابطه ای دیر یا زود به انتها میرسه. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *