روانشناسی شخصیت | 10 نشانه که نشان می دهد با یک فرد واقعاً خوش قلب در ارتباط هستید

روانشناسی شخصیت | 10 نشانه که نشان می دهد با یک فرد واقعاً خوش قلب در ارتباط هستید

زمانی که ما در یک رابطه هستیم – به خصوص در مراحل اولیه – خود عاشق ما تمایل دارد برای رفتارهایی که لزوما بهترین نیستند بهانه ای بیاورد.

تنها زمانی که فرد را بهتر بشناسیم ماهیت واقعی او را می بینیم.

با این حال، اگر به تازگی با کسی رابطه برقرار کرده‌اید، یا مدتی با هم بوده‌اید، و از خود می‌پرسید که آیا این فرد مناسب است یا خیر، به جای درستی آمده‌اید.

امروز ما 10 نشانه را باز می کنیم که نشان می دهد شما با یک فرد واقعاً خوش قلب هستید.

می تونی تو این زمینه از ما مشاوره بگیری:

1) آنها خوبی های همه را می بینند

هیچ کس کامل نیست، و برخی … کمتر از دیگران کامل هستند.

با این حال، یک فرد خوش قلب انتخاب می کند که خوبی ها را در افراد ببیند – مهم نیست که چه کسی هستند. و این کار آسانی نیست زیرا افراد واقعاً وحشتناکی در آنجا وجود دارند.

آیا شریک زندگی شما فقط چیزهای خوبی در مورد مردم برای گفتن دارد؟ اگر چنین است، پس ممکن است با یک فرد مهربان در ارتباط باشید.

آنها به دور از قضاوت هستند و افراد را همان طور که هستند – عیوب و همه چیز – می پذیرند.

 

می تونی تو این زمینه از ما مشاوره بگیری:

۲) همدل هستند

افراد خوش قلب نسبت به احساسات دیگران حساس هستند. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا بفهمند چرا یک نفر اینگونه رفتار می کند.

به عنوان مثال، اگر شخصی بد رفتار می کند یا کاری برای ظلم به شریک زندگی شما انجام می دهد، چگونه پاسخ می دهد؟ آیا زود عصبانی می شوند و قضاوت می کنند؟

یا یک قدم به عقب برمی‌دارند و خود را جای آن شخص می‌گذارند؟

به هر حال، اعمال یک فرد معمولاً تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می گیرد – یکی اینکه روز خوب یا بدی داشته است.

از این رو، افراد خوش قلب سعی خواهند کرد که از شک و تردید دیگران بهره مند شوند.

به همین ترتیب، در رابطه‌تان، اگر با یک فرد خوب قرار می‌گذارید، او کسی است که احساسات شما را تأیید می‌کند، زیرا شادی شما برایشان مهم‌ترین اهمیت است.

3) می بخشند و کینه ندارند

افراد زیادی حاضر نیستند کسانی را که به آنها ظلم کرده اند ببخشند و تعداد کمی نیز حاضر به رها شدن هستند.

اما افراد واقعاً خوب اهمیت شانس دوم را درک می کنند.

اگر با چنین فردی همراه باشید، خواهید دید که چگونه وقتی شما مرتکب اشتباهی شده اید، آماده است که شما را ببخشد و هرگز گذشته را مطرح نخواهد کرد.

به همین ترتیب، وقتی دیگران آنها را ناراحت می کنند، برای مدت طولانی از دست آنها عصبانی نمی شوند و شرایط را رها می کنند.

4) برای کمک به دیگران تمام تلاش خود را می کنند

یکی دیگر از نشانه‌های بزرگ این است که شما با کسی که واقعاً مهربان است، این است که او تمام تلاش خود را می‌کند تا به دیگران کمک کند – صرف نظر از اینکه چه کسی هستند.

حتی اگر ممکن است ناراحت باشند، اما چیزی که برایشان مهم است این است که طرف مقابل بتواند کمکی را که نیاز دارد دریافت کند.

آنها در مواقع ضروری به سراغ همه می روند زیرا قابل اعتماد هستند و مایلند زمانی را برای ارائه کمک های خود اختصاص دهند.

در حالی که آنها مطمئن می شوند که این کار را به بهای سلامت روان خود انجام نمی دهند، اما قاطعانه بر این باورند که هر اقدام محبت آمیزی کمک زیادی به تبدیل این جهان به مکانی بهتر می کند.

از خودگذشتگی آنها در علامت بعدی نیز قابل مشاهده است.

5) صبور هستند

همانطور که سرعت زندگی سریعتر و سریعتر می شود، افراد بی صبرتر می شوند. آنها انتظار دارند که همه چیز فورا اتفاق بیفتد.

اما افرادی که واقعاً مهربان هستند صبر و حوصله کم کردن سرعت و صبر را دارند.

یکی از بهترین شاخص‌های این امر – و در کل چگونه آنها به عنوان یک فرد – این است که مشاهده کنید شریک زندگی شما چگونه با کارکنان خدمات رفتار می‌کند.

آیا آنها آشفته می شوند و با کوچکترین تاخیری به کارکنان خدمات ضربه می زنند یا اگر دستورات خود را به هم می ریزند؟

اگر شریک زندگی شما واقعاً فرد فهمیده ای است، اجازه نمی دهد این موضوع زیر پوست آنها نفوذ کند.

۶) قدردانی و قدردانی خود را از دیگران ابراز می کنند

یک فرد خوش قلب، افراد اطراف خود را می شناسد و هیچ وقت چیزها را بدیهی نمی داند.

آیا همسرتان به شما می‌گوید که چقدر از شما قدردانی می‌کند و حتی در مورد کوچک‌ترین چیزها – مانند خالی کردن سطل زباله، کمک کردن به کارهای خانه، یا یادآوری سفارش قهوه‌اش، تشکر می‌کند؟

اگر چنین است، به احتمال زیاد با یک فرد خوش قلب هستید.

و این به شما هم ختم نمی شود.

آنها قدردانی خود را از مردم اطراف خود نشان می دهند – از باریستایی که قهوه آنها را درست می کند، راننده اتوبوسی که آنها را با کشتی به رفت و آمد صبحگاهی آنها می برد، تا صندوقدار که مواد غذایی آنها را پردازش می کند.

از نظر آنها، هر کس به دلیل تلاش های خود شایسته تقدیر است.

۷) اطرافیان خود را تشویق می کنند

یکی دیگر از نشانه هایی که نشان می دهد با یک فرد واقعاً خوب هستید این است که آنها افراد اطراف خود را سرحال می کنند. آنها با تعارف و تشویق خود سخاوتمندانه هستند و همیشه برای هرکسی که به آن نیاز دارد یک کلمه محبت آمیز خواهند گفت.

وقتی روز سختی را سپری می‌کنید، آن‌ها برای حمایت از شما هستند، یا با متن‌های تشویقی در طول روز یا در خانه که در هنگام به اشتراک گذاشتن مشکلاتتان گوش شنونده شما خواهند بود.

شاد دیدن دیگران باعث خوشحالی آنها می شود، این همان چیزی است که آنها را تشویق می کند تا از خود تمجید کنند، تعریف کنند و به طور کلی باعث شود دیگران احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند.

بنابراین، جای تعجب نیست که…

8) خانواده و دوستان شما آنها را دوست دارند

این یک پرچم سبز بزرگ است.

اگر خانواده و دوستان شما شریک زندگی شما را می پرستند، این نشان می دهد که آنها کاری را درست انجام می دهند. آنها نه تنها به شما عشق می ورزند، بلکه همین کار را برای افرادی که به آنها اهمیت می دهید نیز انجام می دهند.

آنها می دانند که جامعه شما چقدر برای شما مهم است، به همین دلیل است که برای مراقبت از آنها نیز تلاش می کنند.

از آنجایی که خانواده و دوستان شما از روز اول در آنجا بوده‌اند، احتمالاً بهترین‌ها را برای شما می‌خواهند و وقتی می‌بینند که شما با فردی که واقعاً روحیه مهربانی دارد هستید، ناگزیر آن‌ها را وارد جامعه می‌کنند.

9) از رویاها و اهداف شما حمایت می کنند

آیا شریک زندگی شما در تلاش برای رسیدن به اهدافتان، شما را تشویق می کند؟ وقتی جاه طلبی های خود را به اشتراک می گذارید، آیا آنها تمام تلاش خود را می کنند تا به شما کمک کنند؟

یک شریک حمایتی یکی از نشانه های بارز یک فرد واقعا خوب است. آنها در طول سفر در کنار شما خواهند ماند، حتی زمانی که کار سخت می شود، و برای جشن گرفتن بردهای شما نیز حضور دارند.

باز هم، این به این دلیل است که وقتی شما خوشحال هستید، آنها نیز خوشحال هستند. آنها اهمیت رشد را به عنوان فردی می دانند و شما را تشویق می کنند که به دنبال علایق خود باشید.

10) آنها باعث می شوند که بخواهید فرد بهتری شوید

به طور خلاصه، فکر می‌کنم، یکی از بزرگ‌ترین نشانه‌هایی که نشان می‌دهد شما با یک فرد مهربان هستید، این است که شما را وادار می‌کنند که بخواهید فرد بهتری شوید.

فرد مناسب همیشه ما را تشویق می کند تا بهترین نسخه از خودمان شویم. آنها خوبی های ما را به رخ می کشند، زیرا ما نیز سعی می کنیم کمی بیشتر شبیه آنها باشیم – مهربان، فهمیده و دلسوز.

اگر با این موضوع ارتباط دارید، می توانید مطمئن باشید که با فرد مناسبی در ارتباط هستید.

 

با یک کلیک مشاوره بگیرید. 

یک پاسخ

  1. من با همسرم که بیمار هست زندگی میکنم سیزده ساله فمورش شکست و چون چندین بار بعد عمل و پروتز زمین خورد پا کج شده و نمیتونه راه بره اتروفی مغز و دیابت ووو داره و از شربت اوپییوم هم استفاده میکنه رفتارش غیر قابل پیش بینی هست والان سیزده ساله که من مراقب هستم .هر روز پرخاشگری و انرژی منفی داره میشه کمی تحمل خودمو بالاببرم راهنماییم میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *